UNIQUE RESORT&SPA*****

www.uniqueresort.mk

Хотелот Unique Resort & Spa e новоотворен хотел, еден од најголемите и најлуксузните хотели на Охридското крајбрежје. Располага со дво- тро и четирикреветни соби .

Секоја соба е опремена со: клима уред, мини бар, безжичен интернет, дирекна телефонска линија, кабелска телевизија, купатило со туш кабина или када. Користењето на паркинг и надворешен базен е вклучено во цената

 

ЦЕНОВНИК за АПРИЛ-МАЈ 2021. Година – НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

 

 

ТИП СОБА

 

 

РЕДОВНА ЦЕНА

 

Со 40% за 1 НОЌЕВАЊЕ

Со 50% за резервација од 2+ ноќевања

Еднокреветна

5.535,00 ден.

3.321,00 ден.

2.768,00 ден.

Двокреветна соба (вкупна цена за 2 лица)

7.380,00 ден.

4.428,00 ден.

3.690,00 ден.

Трокреветна соба (вкупна цена за 3 лица)

9.102,00 ден.

5.461,00 ден.

4.551,00 ден.

1/4 соба (вкупна цена за 4 лица)

12.546,00 ден.

7.528,00 ден.

6.273,00 ден.

Дете 0-2,99 год.

гратис

гратис

гратис

Дете 3-7,99 год.

1.107,00 ден.

664,00 ден.

554,00 ден.

Дете 8-12,99 год.

1.476,00 ден.

886,00 ден.

738,00 ден.

Family АПТ (4 лица)

18.450,00 ден.

11.070,00 ден.

9.225,00 ден.

Master АПТ (4 лица)

19.680,00 ден.

11.808,00 ден.

9.840,00 ден.

-          Во цената е ВКЛУЧЕНО : туристичка такса, фитнес, спа центар (со исклучок на масажи), игротека, WI-FI, паркинг

-          НАПОМЕНА : ЦЕНИТЕ за АПРИЛ-МАЈ се дадени ПО СОБА !!!

 

ЦЕНОВНИК за ПЕРИОД : ЈУНИ – АВГУСТ – ЦЕНИ ПО СОБА

ТИП СОБА

УСЛУГА

ЦЕНА ПО СОБА

Еднокреветна

Ноќ.со појадок

90 €

Двокреветна соба

Ноќ.со појадок

120 €

Трокреветна соба

Ноќ.со појадок

168 €

Четирикреветна соба

Ноќ.со појадок

204 €

Дете 0-2,99 год.

Ноќ.со појадок

Гратис

Дете 3-7,99 год.

Ноќ.со појадок

18 €

Дете 8-12,99 год.

Ноќ.со појадок

24 €

Family АПТ (4 лица)

Ноќ.со појадок

300 €

Master АПТ (4 лица)

Ноќ.со појадок

320 €

-          ДОПЛАТА за ОБРОК (ручек или вечера) за возрасни : 15 € по лице на ден

-          ДОПЛАТА за ОБРОК (ручек или вечера) за ДЕЦА 7-12,99 год. : 7 € по лице на ден. ДЕЦА од 0 – 6,99 год. не плаќаат за храна

-          Во цената е вклучено : туристичка такса, спа-центар (со исклучок на масажите), надворешен базен и фитнес центар.