ВИНИЦА

CENTRAL****

www.central.mk

Хотел Централ е лоциран во строгиот центар на градот Виница во тивка околина, топло уреден и декориран со цел да го понуди најдоброто од удобноста и комфорот и да ги исполни очекувањата за современ и прекрасен Хотел. Хотелот располага со 22 луксузно опремени соби наменети за туристи, бизнис и семејни посетители во Источна Македонија. Секоја од гостинските соби и апартмани е стилски уредена со елегантен мебел и функционална бања, фен за коса, мини бар, сеф, ТВ, телефон, бесплатни безжичен интернет и избор на кафе и чај.

Хотел Централ претставува уште една инвестиција во економскиот и урбаниот развој на Виница која ќе понуди хотелско сместување што одговара на потребите на гостите, чии приоритет е да добијат угостителски третман во домашен амбиент. Покрај новоотворениот Хотел Централ, со години збирно место на Виничани е современиот ресторанот Александар Парк Виница, место каде што можат да се вкусат голем број на специјалитети од македонската и интернационална кујна, а просторот е погоден за прослави и свечености.

 

Тип соба

1 лице – ноќевање со појадок

2 лица-ноќевање со појадок

1/2 - QUEEN BED

2.500,00 ден.

3.100,00 ден.

1/2 - TWIN BED

2.200.00 ден.

2.800,00 ден.

 

JUNIOR SUITE

1 лице-ноќ/пој

2 лица ноќ/пој

3 лица ноќ/пој

2.800,00 ден.

3.400,00 ден.

4.000,00 ден.

-          Во склоп на хотелот има СПА центар кој вклучува сауна, парна бања, џакузи, топли лежалки и тушеви, Како и луксузно и максимално опремен фитнес центар

-          Користењето на СПА центарот и фитнес центарот е вклучено во цената!

-          Централ Хотел, Фитнес и Спа работи според сите протоколи пропишани од Владата за заштита на здравјето на гостите како и јавното здравје! Обезбедени се максималните услови со цел гостите да имаат пријатен и безбеден престој

-          За едно дете до 11,99 престојот е бесплатен