MEDITE*****

-          Хотел MEDITE**** - Сандански/Цени до 22.12.2020 

www.hotelmedite.com

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година. Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.

СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи. Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Цените се за на ДЕН по СОБА

 

ПРЕСТОЈ

Недела – четврток

Петок – сабота

Капацитет во соба

НП

ПП

НП

ПП

De LUXE room (30m2)

1 возрасен

70 €

80 €

88 €

97 €

2 возрасни

86 €

93 €

106 €

116 €

Premium room (35m2)

1 возрасен 

75

84

92

102

2 возрасни

 

 

98

 

 

106

 

 

118

 

 

126

2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г

2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г

3 возрасни

Junior apartment (40m2)

2 возрасни

 

 

133 €

 

 

148 €

 

 

164 €

 

 

178 €

2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г

2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г

3 возрасни

LUX apartment – 2 bedrooms (95m2)

4 возрасни

 

 

155

 

 

185

 

 

212

 

 

232

4 возрасни + 1 дете/0-11,99 г

4 возрасни + 2 деца/0-11,99 г

5 возрасни

Medite Villas Вила со 1 спална (цена за 2 лица)

2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г

168

198

208

236

Medite Villas Вила со 2 спални (цена за 4 лица)

4 возрасни + 1 дете/возрасен

212 €

244 €

278 €

310 €

Medite Villas Вила со 3 спални (цена за 6 лица)

6 возрасни + 1 дете/возрасен

256 €

288 €

326 €

358 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете, НП – ноќевање со појадок, ПП – полупансион

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок, користење отворен базен ( само во летен период ); затворен базен со минерална топла вода; надворешно џакузи; сауна; парна бања; јодна соба; соба за релакс; фитнес; паркинг; сеф; туристички данок;

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

Доплати за возрасен:
На дополнително легло 26
Полупансион – возрасен 10
Полн пансион – 26

Доплати, попусти за деца:
Дете до 05,99 г. во De Luxe соба со 2 возрасни лица – бесплатно
Дете до 11,99 г. Во Premium соба со 2 возрасни лица – бесплатно
1 возрасен и дете до 11,99 г. на редовно легло детето, цена како за SGL
Полупансион за дете до 11,99 г – 8
Полн пансион за дете до 11,99 г – 13

Политика на Медите СПА 5*
За откажување резервација
од 13 – 09 денови, глоба 30% од износот
од 08 – 06 денови, глоба 50% од износот
од 05 – датата на сместувањето, или непристигнување на патниците или промена на датата на престој, глобата е 100%

Овие цени не важат за верски и национални празници

-          ОПИС НА СОБИТЕ

Де лукс соби 30 м2

Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

-          ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ

Барови и ресторани

– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.