ЛЕФКАДА

villa AFRODITI-Nidri

Нидри                                                                                                                                                                                                                          

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот  со причина  го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите, чемпресите, шаренилото на цвеќињата, маслиновите дрвја...Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма...со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа Нидри.

Студиа Афродити  – Нидри    Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето,  уреден двор со  зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/ден, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

Вила Афродити  – Нидри -  на сама обала, 300  метри од плажа,   двор , паркинг, пристап до центар

ПОПУСТИ :

15% за УПЛАТИ до 28.02.2022

10% за УПЛАТИ до 30.03.2022

 

 

 

Термин :

 

 

Ноќи

 

1/2 стд. (2 лица)

 

1/2 стд. SV(2 лица)

 

1/3+1 стд.(4лица) 

 

 

коментар

25.05.

7

89

109

99

Промо

01.06.

7

119

139

129

Промо

08.06.

7

139

159

149

Промо

15.06.

7

189

209

199

 

22.06.

7

239

259

249

 

29.06.

7

259

279

269

 

06.07.

7

319

339

329

 

13.07.

7

359

379

369

 

20.07.

7

389

409

399

 

27.07.

7

389

409

399

 

03.08.

7

389

409

399

 

10.08.

7

389

409

399

 

17.08.

7

389

409

399

 

24.08.

7

389

409

399

 

31.08.

7

329

349

339

 

07.09.

7

249

269

259

 

14.09.

7

99

109

119

Промо

21.09.

7

89

99

109

Промо

-          Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден./1 ЕУР

-          Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.

-          Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст.

-          Автобуски превоз 50 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола. Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга

-          Деца од 2 – 11,99 год. – попуст од 15 ЕУР на редовната цена, лица повозрасни од 63 год. – попуст од 10 ЕУР на редовната цена за превоз.

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Спортска сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот                                                                      
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот    
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН