villa SIRAGAST

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… сите се со поглед према море.

Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур.     И во ресторанот на вила Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20 % на сеКлимата е вклучена во цената.

 

Villa SIRAGAS

ПЕРИОД

Ноќевања

1/2стд

1/3стд

1/2+2стд

1/2+1/2 АПТ мезонет

04.06-11.06

7

140

160

180

190

11.06-18.06

7

180

200

220

240

18.06-25.06

7

290

310

330

360

25.06-02.07

7

320

340

360

390

02.07-09.07

7

380

400

420

460

09.07-16.07

7

390

410

430

 480

16.07-23.07

7

400

420

440

490

23.07-30.07

7

400

420

440

490

30.07-06.08

7

400

420

440

490

06.08-13.08

7

400

420

440

490

13.08-20.08

7

400

420

440

490

20.08-27.08

7

380

400

420

460

27.08-03.09

7

290

310

330

360

03.09-10.09

7

220

240

260

280

11.09-17.09

7

170

180

190

210

17.09-24.09

7

130

140

150

160

 

Цените се изразени во евра(  62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 06:00 Битола – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Битола.

Цена за превоз: 2400 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1400 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време. Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

 

Останати услови :

Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето. Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. Деца до 2 години бесплатно, без седиште Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената. Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот. При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар. Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга. Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.  

Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments

Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece

Координати: 39.172313, 20.552489