SEA VIEW APARTMENTS

Sea View Апартмани

Јонско море, Грција

Опис на вила

Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки (кој не се бесплатни, се користат со пијалок или закуска).

Сите апартмани се едноспални, т.е имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло. Кујната е опремена со прибор за готвење и јадење, мини шпорет со рерна, аспиратор, мал фрижидер, клима (со доплата од 5еур на лице место) ТВ, сопствен тоалет со туш кадичка, балкон со поглед кон море.

Капацитетот на сите апартмани е 4 возрасни лица + 1 дете на дополнително легло ранџо и не е дозволено за 5то возрасно лице.

Gps координати: 39°11’04.7″N 20°32’18.3″E

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

Последните два термина се промо , и не подлежат на попуст

 

ТЕРМИНИ

ЦЕНА 1/4 АПТ

15.06-22.06.2022

299 €

22.06-29.06.2022

359 €

29.06-06.07.2022

389 €

06.07-13.07.2022

449 €

13.07-20.07.2022

489 €

20.07-27.07.2022

489 €

27.07-03.08.2022

489 €

03.08-10.08.2022

489 €

10.08-17.08.2022

489 €

17.08-24.08.2022

459 €

24.08-31.08.2022

439 €

31.08-07.09.2022

379 €

07.09-14.09.2022

279 €

14.09-21.09.2022

229 €

21.09-28.09.2022

169 €

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 50 € по лице

Куманово (БП Макпетрол) – 50 € по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60 € по лице

Кочани – Трансфер до Велес 60 € по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 50 € по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола – 50 €

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 55 € по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 60 € по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола - 55€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола - 55€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

- Деца од 2 до 11,99 години : Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) Трансфер до Битола

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Транфвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.