villa WHITE SANDS

WHITE SANDS студијата се наоѓаат на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, сопствен тоалет, wi fi и балкон. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (за секоја соба по 2 лежалки и еден чадор на последниот ред).

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата. Првите две и последниот термин се промо цени.

 

ВИЛА WHITE SANDS – ВРАХОС

ЦЕНИ за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИНИ

НОЌЕВАЊА

1/3 стд. (3 лица)

1/3+1 (3 возр + 1 дете)

25.05-01.06.2022 

7

89

109ПРОМО

01.06-08.06.2022

7

139

159 – ПРОМО

08.06-15.06.2022

7

169

179

15.06-22.06.2022

7

219

239

22.06-29.06.2022

7

289

309

29.06-06.07.2022

7

349

369

06.07-13.07.2022

7

419

449

13.07-20.07.2022

7

529

539

20.07-27.07.2022

7

529

539

27.07-03.08.2022

7

529

539

03.08-10.08.2022

7

529

539

10.08-17.08.2022

7

529

539

17.08-24.08.2022

7

509

519

24.08-31.08.2022

7

479

489

31.08-07.09.2022

7

379

389

07.09-14.09.2022

7

299

319

14.09-21.09.2022

7

229

249

21.09-28.09.2022

7

189

209 - ПРОМО

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 50 € по лице

Куманово (БП Макпетрол) – 50 € по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60 € по лице

Кочани – Трансфер до Велес 60 € по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 50 € по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола – 50 €

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 55 € по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 60 € по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола - 55€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола - 55€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

- Деца од 2 до 11,99 години : Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) Трансфер до Битола

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Транфвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.