villa ARONIS

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

Вила АРОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 50 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (4 ЕУР на ден).

GPS : N 39o58'30.0684"; E 22o39'27.9432"

Вила „АРОНИС“  – Неи Пори

 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

1/4 СТУДИО

 

коментар

28.05.-04.06.

7

59

89

-

ПРОМО

04.06.-11.06.

7

99

119

-

ПРОМО

11.06.-18.06.

7

119

159

-

ПРОМО

18.06.-25.06.

7

169

199

-

 

25.06.-02.07.

7

199

239

-

 

02.07.-09.07.

7

229

269

-

 

09.07.-16.07.

7

249

289

-

 

16.07.-23.07.

7

269

299

-

 

23.07.-30.07.

7

289

319

-

 

30.07.-06.08.

7

289

319

-

 

06.08.-13.08.

7

289

319

-

 

13.08.-20.08.

7

289

319

-

 

20.08.-27.08.

7

289

299

-

 

27.08.-03.09.

7

279

269

-

 

03.09.-10.09.

7

209

249

-

 

10.09.-17.09.

7

179

209

-

 

17.09.-24.09.

7

129

169

-

ПРОМО

24.09.-01.10.

7

89

109

-

ПРОМО

-          Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата/апартманите) :

-          ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – без поглед на море) и клима.

-          ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (југ – бочен поглед на море) и клима.

НАПОМЕНА:

- Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 45€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 35по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -35

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 40 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -40€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :

-          03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-          04:00 h Скопје (Дрводекор)

-          04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-          05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-          06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

-          04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )

-       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

-       02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

-       02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

-       02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-       03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.

- попустите не може да се комбинираат,
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
- Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН