LUCKY*****

-          Хотел LUCKY*****

www.luckybansko.bg

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 15.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2021 (за период на престој од 01.12-26.12.2021 и 03.01-06.04.2022) 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2021 (за период на престој од 01.12-26.12.2021 и 03.01-06.04.2022) 

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 16.01.2022, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 03.01-16.01.2022

Ценовник објавен на 14.10.2021

LUCKY BANSKO / 5* / BANSKO

BED & BREAKFAST / EUR

01.12.2021
22.12.2021

23.12.2021
26.12.2021

27.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
10.01.2022

11.01.2022
20.01.2022

21.01.2022
23.02.2022

24.02.2022
03.03.2022

04.03.2022
06.04.2022

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO STANDARD

SINGLE ROOM

73.7

99

178.2

99

89.1

99

89.1

73.7

STUDIO 2 ADULTS

81.4

110

198

110

99

110

99

81.4

ST2AD 1+1 CHD (0-11,99)

73.26

99

178.2

99

89.1

99

89.1

73.26

ST2AD 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

81.4

110

198

110

99

110

99

81.4

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

81.4

110

198

110

99

110

99

81.4

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

81.4

110

198

110

99

110

99

81.4

1 BEDROOM APARTMENT STANDARD

APARTMENT 2AD

110

132

220

132

121

132

121

110

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

110

132

220

132

121

132

121

110

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

110

132

220

132

121

132

121

110

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

110

132

220

132

121

132

121

110

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

110

132

220

132

121

132

121

110

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

110

132

220

132

121

132

121

110

1 BEDROOM APARTMENT STANDARD PLUS

APARTMENT 2AD

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

157.3

205.9

340.3

205.9

188.7

205.9

188.7

157.3

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

121

158.4

261.8

158.4

145.2

158.4

145.2

121

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

157.3

205.9

340.3

205.9

188.7

205.9

188.7

157.3

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

157.3

205.9

340.3

205.9

188.7

205.9

188.7

157.3

1 BEDROOM APARTMENT EXECUTIVE

APARTMENT 2AD

165

198

264

198

176

198

176

165

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

214.5

257.4

343.2

257.4

228.8

257.4

228.8

214.5

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

165

198

264

198

176

198

176

165

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

214.5

257.4

343.2

257.4

228.8

257.4

228.8

214.5

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

214.5

257.4

343.2

257.4

228.8

257.4

228.8

214.5

RELEASE DAYS

7

14

21

14

14

14

14

7

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

-Доплата за Полупансион – 18еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.-Доплата за затворен паркинг – 10еур на ден-Новогодишната (132еур возрасен и 80еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.-Бебешко креветче – бесплатно

 

Мимиумум престој: 

Од 20.12-26.12.2021 – 3 ноќевања, од 27.12-03.01.2022 – 4 ноќевања.

Политика на отказ:

Во период од 27.12-03.01.2022 – до 21ден пред пристигање – без пенали, после овој период 100% пенали.Во период од 20.12-26.12.2021 и 03.01-10.01.2022-до 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пеналиСите останати периоди – до 7 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пеналиНе појавување во хотел – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.