ПАРГА

villa FIORE

ПАРГА е град чии корени се протегаат од Античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот дел на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслини, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини. Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе...градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

Студија ФИОРЕ (Б-кат) – се наоѓаат на 180 метри од идиличната Писо Крионери плажа и имаат одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, а во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима (доплата 5 ЕУР на ден), тераси, САТ ТВ, секојдневно чистење на апартманите. Студијата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, WI-FI.

 ПОПУСТ од 20% до 28.02.2022

ПОПУСТ од 15% до 30.03.2022

ПОПУСТ од 10% до 30.04.2022

 

 

 

ТЕРМИН

 

 

НОЌИ

1/2 стд + екс.кревет

Приземје

1/3 стд + екс.кревет

Приземје

 

1/2 студио

спрат

1/2 стд + екс.кревет спрат

 

 

1/4 студио

 

1/2+2 АПТ

приземје

25.05

7

79

99

99

119

129

139

01.06

7 

89

109

109

129

149

159

08.06

7

109

129

129

149

169

179

15.06

7

189

209

209

229

249

269

22.06

7

249

269

269

289

309

319

29.06

7

269

289

289

299

319

329

06.07

7

299

319

319

329

359

369

13.07

7

369

389

389

399

419

429

20.07

7

399

429

429

439

459

469

27.07

7

399

429

429

439

459

469

03.08

7

399

429

429

449

469

479

10.08

7

399

429

429

449

469

479

17.08

7

399

429

429

449

469

479

24.08

7

399

429

429

449

469

479

31.08

7

359

379

379

399

419

429

07.09

7

329

349

349

369

389

409

14.09

7

129

139

139

149

169

179

21.09

7

79

89

89

119

139

149

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.

Доплата за автобуски превоз 50 € возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп и Битола.

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 € од редовната цена; Доплата за превоз од Струга, Охрид и Ресен : 5 €

Доплата за Клима 40 € неделно.

За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.

Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.

Време на поаѓање превоз Парга:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН