VRAHOS APARTMENTS

Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место), сопствен тоалет и тераса.

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за два последователни термина, првите три и последните два термина се промо цени.

 

Вила VRACHOS APARTMENTS – ВРАХОС

ЦЕНИ за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/3 СТУДИО

25.05-01.06.2022 

7

89промо

01.06-08.06.2022 

7

129 – промо

08.06-15.06.2022

7

169 – промо

15.06-22.06.2022

7

209

22.06-29.06.2022

7

269

29.06-06.07.2022

7

299

06.07-13.07.2022

7

339

13.07-20.07.2022

7

399

20.07-27.07.2022

7

399

27.07-03.08.2022

7

399

03.08-10.08.2022

7

399

10.08-17.08.2022

7

399

17.08-24.08.2022

7

369

24.08-31.08.2022

7

349

31.08-07.09.2022

7

289

07.09-14.09.2022

7

209

14.09-21.09.2022

7

159 – промо

21.09-28.09.2022

7

99 - промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице

Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице

Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)

Трансфер до Битола02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети, не повеќе од 3 лица)
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS 39.173179, 20.550990