villa AMMOS

Aммос Апартманите се од "B" категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6-креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата. На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022 

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

 

ВИЛА AMMOS – КАЛИТЕА

ЦЕНА за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

коментар

 

21.05-28.05.2022

7

69

89

Промо цени

 

28.05-04.06.2022

7

99

109

Промо цени

 

04.06-11.06.2022

7

139

159

 

 

11.06-18.06.2022

7

189

219

 

 

18.06-25.06.2022

7

259

279

 

 

25.06-02.07.2022

7

289

299

 

 

02.07-09.07.2022

7

309

329

 

 

09.07-16.07.2022

7

329

349

 

 

16.07-23.07.2022

7

329

349

 

 

23.07-30.07.2022

7

329

349

 

 

30.07-06.08.2022

7

329

349

 

 

06.08-13.08.2022

7

329

349

 

 

13.08-20.08.2022

7

319

329

 

 

20.08-27.08.2022

7

299

309

 

 

27.08-03.09.2022

7

259

279

 

 

03.09-10.09.2022

7

189

219

 

 

10.09-17.09.2022

7

149

189

Промо цени

 

17.09-24.09.2022

7

99

119

Промо цени

 

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

1/6 (студио за 6 лица)

коментар

22.05-29.05.2022

7

69

89

119

Промо цени

29.05-05.06.2022

7

99

109

149

Промо цени

05.06-12.06.2022

7

139

159

189

 

12.06-19.06.2022

7

189

219

259

 

19.06-26.06.2022

7

259

279

329

 

26.06-03.07.2022

7

289

299

349

 

03.07-10.07.2022

7

309

329

359

 

10.07-17.07.2022

7

329

349

379

 

17.07-24.07.2022

7

329

349

379

 

24.07-31.07.2022

7

329

349

379

 

31.07-07.08.2022

7

329

349

379

 

07.08-14.08.2022

7

329

349

379

 

14.08-21.08.2022

7

319

329

349

 

21.08-28.08.2022

7

299

309

329

 

28.08-04.09.2022

7

259

279

299

 

04.09-11.09.2022

7

189

219

249

 

11.09-18.09.2022

7

149

189

209

Промо цени

18.09-25.09.2022

7

99

119

159

Промо цени

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

-          Скопје (Дрводекор) – 40 еур по лице

-          Велес бензиска Пумпа Мак Оил-40 еур по лице

-          Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице

-          Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40 еур по лице

-          Удово (бензинска пумпа Удово) – 40 еур по лице

-          Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40 еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-          Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40 еур по лице

-          Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40 еур по лице

-          Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45 еур по лице

-          Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55 еур

-          Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45 еур по лице

-          Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице

-          Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп

-          Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Т.А. ПАЛАС го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ПАЛАС

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-          5:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)

-          4:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-          3:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-          3:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-          3:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-          4:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-          4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-          3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-          2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-          2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-          2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-          3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

-          15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

-          14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

-          14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

-          14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Тимот на Т.А. ПАЛАС ви посакува пријатен одмор

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН