INTERHOTEL****

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија. Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот. На само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи. Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар. Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна. Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина. Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација. Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг. Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија. Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица. На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација. За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата. За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор. Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Хотелски содржини:

Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C, Сауна, Парна бања, Фитнес сала, Бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, Кафе скаткарница, Лоби бар,Бар до базенот, Игротека за деца, Продавница/бутик, Салон за убавина, Фризерски салон, Паркинг

Цените се за период 02-09.01.2022  по соба на ден – ноќевање со појадок

 

сместување

недела-четврток

петок и сабота

Еднокреветна

67

81

Двокреветна

86

104

Супериор

104

126

Студио

126

150

Апартман

141

170

Фамилијарен апартман

193

232

Дополнително легло – возрасен

28

34

Дополнително легло дете 12-15,99

28

34

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата: вечера 14€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 8€ – дете 4-12

Во двокреветна соба со разделени легла има можност да се додаде само бебешко креветче, нема можност за дополнително легло

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба:

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Користење: сауна,
Парна бања,
Фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода,
Користење на лежалки и крпи покрај базените,
Користење паркинг,
Безжичен интернет на територијата на хотелот,
Користење на сеф на рецепција на хотелот,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка

Поради состојбата со Коронавирус (СОВИД-19), можни се рестрикции ( во зависност од состојбата) на некој делови за заштита на гостите и персоналот.
Одредени услуги и удобности можеби нема да се достапни или ке се ограничени.

 

Услови за сместување во собите :

 

сместување

минимум

максимум

Двокреветна соба (француско легло)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Двокреветна соба (разделени легла)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

Супериор соба

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.

Студио

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.

Апартман Лукс

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.

Апартман Фемили

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

ЦЕНОВНИК

Од 09.01.2022 – 31.03.2022

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

1adl

64 €

77 €

1adl +1chd /4-11,99/

64 €

77 €

 

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2adl

82 €

100 €

2adl+1chd /0-3,99/

82 €

100 €

2adl +1chd /4-11,99/

94 €

115 €

2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/

94 €

115 €

2adl +1chd /12-15,99/

110 €

133 €

2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/

110 €

133 €

 

SUP /супериор соба/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2adl

100 €

120 €

2adl+1chd /0-3,99/

100 €

120 €

2adl +1chd /4-11,99/

100 €

120 €

2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/

100 €

120 €

2adl +2chd /4-11,99/

100 €

120 €

2adl+1chd /12-15,99/

127 €

153 €

3adl

127 €

153 €

3adl+1chd /0-3,99/

127 €

153 €

3adl +1chd /4-11,99/

127 €

153 €

3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/

127 €

153 €

 

STD /студио/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2adl

120 €

144 €

2adl+1chd /0-3,99/

120 €

144 €

2adl +1chd /4-11,99/

120 €

144 €

2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/

120 €

144 €

2adl +2chd /4-11,99/

120 €

144 €

2adl +1chd /12-15,99/

147 €

177 €

2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/

147 €

177 €

3adl

147 €

177 €

3adl +1chd /4-11,99/

147 €

177 €

3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/

147 €

177 €

 

 APP /апартман/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

2 adl

134 €

162 €

2 adl+1chd (4-11,99)

134 €

162 €

2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)

134 €

162 €

2 adl+1chd (12-15,99)

161 €

195 €

2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )

161 €

195 €

3 adl

161 €

195 €

 

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба

недела-четврток

петок и сабота

3 adl

184 €

221 €

3 adl+1chd (4-11,99)

184 €

221 €

3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)

184 €

221 €

3 adl+1chd (12-15,99)

211 €

254 €

4 adl

211 €

254 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата: вечера 13€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7€ – дете 4-12

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Користење: сауна,
Парна бања,
Фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода,
Користење на лежалки и крпи покрај базените,
Користење паркинг,
Безжичен интернет на територијата на хотелот,
Користење на сеф на рецепција на хотелот,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Поради состојбата со Коронавирус (СОВИД-19), можни се рестрикции ( во зависност од состојбата) на некој делови за заштита на гостите и персоналот.
Одредени услуги и удобности можеби нема да се достапни или ке се ограничени.