TONANTI*****

Цена на аранжман

0

Дестинација

СРБИЈА

Програма

• TONANTI hotel & spa***** www.hoteltonanti.rs

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Хотелот располага со 146 соби со различен капацитет за сместување: покрај стандардните двокреветни соби, хотелот исто така нуди трокреветни соби и апартмани, како и луксузен претседателски апартман од 100 квадратни метри. Има и две соби прилагодени за лица со посебни потреби. Сместувачките единици се поделени во три независни блока во централниот дел поврзани со кружно скалило од мермер пред водениот зид и панорамски лифтови со поглед на атриумот и надворешниот базен. Во склопот на хотелот има два ресторани - пансионски и А la carte. Пансионскиот Ресторан, со убава градина, е наменет за гости во хотелот, додека А la carte ресторанот, со посебен влез на самиот агол од зградата и прекрасен поглед на надворешниот базен и парк, е достапен и за гостите и за трети лица. Едниот бар се наоѓа во холот на хотелот, другиот во аква-зоната. Лоби барот е близу до приемот со исклучително луксузно и удобно ниско седишта. Аква-зоната, веднаш до барот, се состои од базени, две џакузи и разни атракции на вода. Затворениот базен, со површина од 300 квадратни метри, е поврзан со стаклена демонтажна фасада со надворешните базени: голем, од 600 квадратни метри, со водопад и детски базен, со површина од 50 квадратни метри. Во рамките на уникатниот центар за спа и велнес има три сауни, просторија за солена вода, ладна просторија, парна бања, пловечка бања и четири простории за масажа (од кои едната е двојна, за парови). Центарот е поврзан со зоната за релаксација, која е целата во стакло и е свртена кон паркот. Смирувачка музика и арома терапија (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.


ЦЕНОВНИК по СОБА на ДЕН – НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

ТИП на СОБА

ПЕРИОД (за 2022.година)

Април; Мај; Окт; Ное; Дек;

Јули – Август 2022

Јуни-Септември 2022

1/2 стандард

129 €

160 €

142 €

1/1 стандард

109 €

137 €

120 €

1/2 ЛУКС (2 лица)

146 €

183 €

161 €

1/1 ЛУКС

127 €

158 €

140 €

АПТ (без кујна за 2 лица)

207 €

259 €

228 €

АПТ (со кујна за 2 лица)

229 €

286 €

252 €

Фамилијарен АПТ

328 €

410 €

361 €


ДОПЛАТИ :

• Деца од 0 – 3,99 год. – ГРАТИС

• Деца од 4 – 11,99 год. – плаќаат 25 € на ден за заедничко легло и 35 € на ден за помошно легло.

• Лица од 12+ години – плаќаат 45 € на ден на додатно легло


Информации за плаќање

Галерија

Резервирај

Пополнете ја формата за резервација

Аранжмани

Ние користиме колачиња со цел да го подобриме Вашето искуство на нашиот веб сајт.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ