SOLARIS****

Цена на аранжман

0

Дестинација

СРБИЈА

Програма

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели, вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција, лечење, дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести. Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа. Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори : Снежник, Слатина,Топла Вода, Езеро, Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода (Борјак и Врњачко врело)

Врњачките лековити води се користaт за лекување на :

-Шеќерни болести

-хронично воспалување на црева и желудник

-чир во желудник и дванаесетпалачното црево

-болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Соларис Ресорт****

www.solarisresort.com;

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар, ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање. Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди.

Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште. Идеално место за одмор и релаксација.


Цени по ЛИЦЕ за ПЕРИОД : 01.09.2022 – 28.12.2022

Сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

1/1 АПТ

111

116

1/2 соба-АПТ

75

80

1/3 соба-АПТ

60

66

1/4 соба

52

57 €

*Цените се изразени по лице од ноќевање

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

Цената вклучува:

• Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)

• Неограничено користење на детско катче

• Неограничено користење на отворените базени.

• Бесплатен паркинг

• Бесплатен интернет

• Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра

• Доплата за ручек 9 евра, за дете доплата 4 евраИнформации за плаќање

Галерија

Резервирај

Пополнете ја формата за резервација

Аранжмани

Ние користиме колачиња со цел да го подобриме Вашето искуство на нашиот веб сајт.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ