IDYLLIC AEGEAN-7 ALL

Цена на аранжман

Од 599 EUR

Дестинација

ГРЦИЈА

Програма

КРСТАРЕЊЕ Бр.3 IDYLLIC AEGEAN ТРАЕЊЕ : 8 ДЕНА/7 ALL INCLUSIVE НОЌЕВАЊА Дестинација : АТИНА – СОЛУН - КУШАДАСИ – РОДОС – ХЕРАКЛИОН (Крит) – САНТОРИНИ – МИКОНОС - МИЛОС БРОД (Крузер) : CELESTYAL CRYSTAL

Дојдете и почувствувајте ја романсата на Егејот, на ова ново возбудливо крстарење. Посетете ги најпознатите волшебни грчки островски дестинации околу Егејското Море, каде културата, историјата, чистите плажи и рибарските села - „застанати“ во времето, Ве очекуваат...

ПРОГРАМА на ПАТУВАЊЕТО :

ДЕН 1 : АТИНА - Ги оставаме историскиот и класичниот главен град на Грција, и испловуваме на нашето патување преку ноќ кон Турција. Вашата прва вечер ќе ви даде можност да се релаксирате, да се препуштиме на нашето сеопфатно гостопримство и припремете се за авантурите што претстојат на оваа Егејска Одисеја...

ДЕН 2 : СОЛУН Дебелите византиски ѕидини чувајќи го Солун даде начин до привлечна мешавина на архитектонски пејсажи и улици со калдрма. Приближувајќи се до пристаништето, ќе бидете воодушевени од градот кој зрачи со култура и се капе во софистицираноста на златно Грчко сонце...Авениите со палми, гламурозните продавници и гурмански ресторани, традиционалните таверни и узерии се тука за да се задоволат сечии вкусови. Од секаде се појавуваат убави цркви, додека сезонските пазари продаваат шарени локални производи, а засенчените места на Плоштадот Аристотел се таму каде што можете да седнете за кафе или домашен сладолед, гледајќи го светот како поминува.

ДЕН 3 : КУШАДАСИ - нашето утринско пристигнување ни го дава целиот ден за Кушадаси, многу време за истражување на шарениот град, што е крајбрежна порта до хеленистичките урнатини од Ефес, познат по едно од седумте чуда на Антички свет, Храмот на Артемида.

ДЕН 4 : КРИТ (ХЕРАКЛИОН) – Од еден евокативен остров на друг. Крит е најголемиот остров во Грција и петти по големина во Медитеранот, место на митови и легенди. Ќе имате можност за посета на главниот град Хераклион да апсорбирате дел од неговата извонредна историја.

ДЕН 5 - 6 : САНТОРИНИ - Санторини е веднаш препознатлив и сигурни сме дека ќе Ви го одземе здивот, со калдерата, гроздови од бело варосани куќарки во главниот град Фира, неверојатно зајдисонце и секако иконската сино-куполна црква во Ија. И не заборавајте да седнете во еден од многуте ресторани кои се „борат“ за позиција работ на калдерата. Вечерта можете да истражувате во слободното време или едноставно опуштете се на палубата пиејќи коктел или чаша фино вино...

ДЕН 6 – 7 : МИКОНОС – Островот на ветровите Ве чека...Имаме цел ден за разгледување или само шетање низ Стариот град со неговите беспрекорни варосани куќи, тесните улички со калдрма, убаво мали црквички и прекрасни ресторани. Лутајќи низ градот, Вие несомнено ќе ја препознаете сликата-разгледница со белите ветерници кои седат рамо до рамо, со поглед кон морето. Патем, можеби ќе посакате да ги посетите и Античките храмови на соседниот Делос, а оваа екскурзија тоа Ви го овозможува...

ДЕН 7: МИЛОС Можеби ќе спиете кога ќе заминеме од Санторини, но ќе бидеме во Милос - Островот на боите, за време на појадок. Ќе имате време да се истражи главниот град Плака, катакомби стари 2.000 години или едноставно впијте го сонцето на рамните карпи на зачудувачки убавата плажа Саракинико. Вистинската убавина на оваа навистина прекрасен остров може да се најде во неговите зачудувачки пејзажи, скулптурираните карпести формации од страна на ветрот и морето, меките песочни плажи, затскриени заливи и кристално чиста вода со боја на аквамарин... Најпознат „извоз“ на островот е Венера Милоска.

ДЕН 8: АТИНА - Пристигнуваме назад во Атина во 7.00 часот наутро.


ДЕН
ПРИСТАНИШТЕ
ПРИСТИГАЊЕ
ПОАЃАЊЕ
Сабота
Атина-Грција
 
17.00
Недела
Солун-Грција
10.00
19.00
Понеделник
Кушадаси-Турција
13.00
21.00
Вторник
Хераклион-Крит-Грција
08.00
19.00
Среда
Санторини-Грција
07.00

Четврток 
Санторини-Грција

00.30
Четврток
Миконос-Грција
08.00 

Петок
Миконос-Грција

02.00 
Петок
Милос-Грција
09.00
19.00
Сабота
Атина-Грција
07.00
17.00
Недела
Солун-Грција
10.00
 

ВАЖНА НАПОМЕНА : ПОАЃАЊЕТО (качувањето) на бродот можете да го реализирате и од СОЛУН !!! СЛЕГУВАЊЕТО исто така ќе биде во Солун.


ОПИС на КАБИНИТЕ :

IA – ВНАТРЕШНА кабина, на 4.палуба (околу 17 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

IB - ВНАТРЕШНА кабина, на 5. и 6.палуба (околу 17 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

IC - ВНАТРЕШНА кабина, на 7., 11. и 12.палуба (околу 17 м2). Може да смести максимум до 2 лица (2 кревети на под). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

XA – НАДВОРЕШНА КАБИНА, на 4.палуба (околу 17 м2). Во кабината има голем прозорец со поглед на морето, Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

XB – НАДВОРЕШНА КАБИНА, на 5.палуба (околу 17 м2). Во кабината има голем прозорец со поглед на морето, Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

XC – НАДВОРЕШНА КАБИНА, на 6.палуба (околу 17 м2). Во кабината има голем прозорец со поглед на морето, Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

XD – НАДВОРЕШНА КАБИНА, на 7.палуба (околу 17 м2). Во кабината има голем прозорец со поглед на морето, Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер, 24/7 room service.

SJA – JUNIOR SUITE, на 6. и 7.палуба, (околу 24 м2). Може да смести максимум до 2 лица (2 одделни кревети или еден брачен лежај). Има голема стаклена лизгачка врата, која води до балкон со поглед на море. Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер и 24/7 room service.

SЈB – BALCONY SUITE, на 10., 11. и 12.палуба, (околу 24 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Има голема стаклена лизгачка врата, која води до балкон со поглед на море. Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер и 24/7 room service.

S – SUITE, на 11.палуба, (околу 37 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Има голема стаклена лизгачка врата, која води до балкон со поглед на море. Опремени со TWC, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер и 24/7 room service. Оваа категорија има пристап до услугата Celestyal Cruises Suite Consierge, која располага со наменски шалтер за пријавување, забрзана ембаркација, посебна област за јадење на бродот и услуга за достава на експресен багаж, вклучително и помош при распакување.

SV – SUITE со ВЕРАНДА, на 11. и 12.палуба, (околу 37 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Има голема стаклена лизгачка врата, која води до веранда со поглед на море. Опремени со TWC, џакузи, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер и 24/7 room service. Оваа категорија има пристап до услугата Celestyal Cruises Suite Consierge, која располага со наменски шалтер за пријавување, забрзана ембаркација, посебна област за јадење на бродот и услуга за достава на експресен багаж, вклучително и помош при распакување.

SG – GRAND SUITE со ТЕРАСА, на 11. и 12палуба, (околу 48 м2). Може да смести максимум до 4 лица (2 кревети на под и 2 кревети на спрат). Има голема стаклена лизгачка врата, која води до тераса со поглед на море. Опремени со TWC, џакузи, фен, клима, телефон, сеф, ТВ, мини-бар со фрижидер и 24/7 room service. Оваа категорија има пристап до услугата Celestyal Cruises Suite Consierge, која располага со наменски шалтер за пријавување, забрзана ембаркација, посебна област за јадење на бродот и услуга за достава на експресен багаж, вклучително и помош при распакување.


Информации за плаќање

Резервирај

Пополнете ја формата за резервација

Аранжмани

Ние користиме колачиња со цел да го подобриме Вашето искуство на нашиот веб сајт.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ